21
listopada 2009 r. w godz. 14.30 – 19.00 na hali sportowej „Koło”, ul. Obozowa
60 odbyły się Międzynarodowe zawody o Puchar Warszawy i Mazowsza w akrobatyce
sportowej.
Udział
w zawodach wzięły ekipy z państw: Bułgarii, Azerbejdżanu, Ukrainy, Niemcy, Rosji,
Litwy, Czech, kadra Polski i zawodnicy z Mazowsza. Wśród tak licznie przybyłych
zawodników warszawska Wola mogła się poszczycić swoimi zawodnikami z
Uczniowskiego Młodzieżowego Akrobatycznego Klubu Sportowego SP-26 z ulicy
Miedzianej 8. Klub ten ma już na swoim koncie dużo sukcesów m.in. zdobył
Mistrzostwo Mazowsza, złoty medal na Olimpiadzie w Świdnicy, srebrną Paterę od
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz wiele innych.
Zawody
zorganizował Warszawsko-Mazowiecki Związek Akrobatyki Sportowej, DKS Targówek
przy współudziale Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy.
Zawody
rozpoczęły się punktualnie o godz. 15.00 wejściem międzynarodowych ekip
biorących udział. Odegrano hymn Polski, a na maszty wciągnięto flagi z herbem
m.st. Warszawy, barwami Polski i Warszawy. Po krótkiej chwili Pan Jan Wieteska Prezes Warszawsko-Mazowieckiej
Federacji Sportu przywitał wszystkich zebranych zawodników, kibiców i
honorowych gości: Pan Zenon Dagiel
Z-ca Dyrektora Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Pan Marek Andruk Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Pan Paweł Pawlak Z-ca Burmistrza Dzielnicy
Wola, Pan Mieczysław Zmysłowski Z-ca
Burmistrza Dzielnicy Wola, Pani Urszula
Wojtkowska członek Komitetu Wykonawczego Europejskich Władz Akrobatyki, Pan
Andrzej Kern i Gerard Piątkowski.
Zawody
w imieniu władz Warszawy otworzył Pan Zenon
Dagiel Z-ca Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy życząc
zawodnikom sukcesów, widzom sportowych wrażeń akrobatyki sportowej.
Konkurencje
sportowe rozpoczęły dwójki męskie, pokazując swoje układy do wybranego przez
siebie podkładu muzycznego, później kobiece, trójki, czwórki i pary mieszane.
Konkurencja ta była oceniana pod względem trudności akrobatycznych i wartości
estetycznych.
W
przerwie na obliczanie punktów, odbyły się zawody skoków na ścieżce. I tu
możemy odnotować nasz wolski sukces III miejsce zajęła zawodniczka ćwicząca w
UMAKS SP-26.
Kibice
i goście mogli obejrzeć również pokazy skoków na trampolinie, wśród wykonawców występował Dariusz Kosiński młody zawodnik wolskiego UMAKS SP-26.
Po
pokazach skoków na trampolinie odbyła się dekoracja najlepszych zawodników.
Puchary, medale i nagrody wręczali honorowi goście, a dla licznie zgromadzonej
publiczności rozlosowane zostały nagrody.
Klasyfikacja
końcowa:
1. Dwójki męskie:
I miejsce - Fieniuk Kamil i Al. Hadad
Jonas - Polska,
II miejsce - Semenow Mikhail i Levoshuk
Viktor - Rosja,
III miejsce - Push Zakhar i Yablonskyy Oleh - Ukraina.
UMAKS SP- 26 VII miejsce: Piekielnik Konrad i Maliszewski Konrad
2. Dwójki kobiece:
I miejsce - Ahmadowa Ayla i Sultanova
Dilara - Azerbejdżan,
II miejsce - Hiller Janina i Muller Sophia - Niemcy,
III miejsce - Chlebisz Katarzyna i Białas Aleksandra
– Polska/kadra.
3. Trójki kobiet:
I miejsce - Kowalska Kamila, Beker Kinga i
Grześków Kinga
- Polska/kadra,
II miejsce - Gawrylak Renata, Łysakowska Olga i
Kalewska Anita
- Polska/Warszawa,
III miejsce - Barbolova Milena, Yotsova Yeronika i
Napolenova Petya
- Bułgaria.
4. Czwórki męskie:
I miejsce - Romaniak Rostyslav, Ignatiuk
Konstiantyn
Moskva Andriy i Petsukh Roman - Ukraina,
II miejsce - Miecznikowski Michał, Miecznikowski
Maciej,
Sternik Maciej i Kocoń Jan - Polska/Warszawa,
III miejsce - Chuchukalo Oleksandr, Demchysahak
Roman
Smolskyy Ihor i Korostelev Andriy - Ukraina.
5. Dwójki mieszane:
I miejsce - Tjagorob Vladimir i Voronkova
Anastasya - Rosja,
II miejsce - Velikov Teodor i Syarova
Aleksandra - Bułgaria,
III miejsce - Becker Marcel i Huck Janina - Niemcy,
IV miejsce - Tomaszewski Rafał i Kosińska
Marta - Polska/UMAKS SP-26
Bardzo cieszy, że po kilku latach międzynarodowe zawody w
akrobatyce sportowej odbyły się w Warszawie i to na Woli. Mamy
nadzieję, że przyszłoroczna Olimpiada również odbędzie się na Woli – zwłaszcza,
iż ta impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Świadczyła o tym
zapełniona hala sportowa „Koło”.